Bitcoini kaevurid kasutavad uusi trikke imiteerides Adobe Flashi!

Krüptovaluuta kaevandajaid levitatakse nüüd uue tehnika kaudu. Kaevandav programm maskeerib ennast Adobe Flash Player’i installeriks. Sarnast asja on ka varem tehtud, aga seekord on asi kätte võetud tõsisemalt. Lisaks pahavara paigaldusele uuendatakse ka reaalset sinu Flash Player ning sa ei saa probleemist enne teada, kui see on sinu arvuti töövõime tõsiselt halvanud.

Miks see uut liiki Trooja viirus on eriti ohtlik?

Soovitud programmi tegeliku uuendamisega muutub kasutaja vähem kahtlustavaks ning see lisab ka täiendavat turvatunnet, et viirus on tegelikult tõeline Adobe Flash Player’i installiprogramm.

Kuna Flash Player saab uuendatud siis tundub kõik õige. Mida ohver aga ei tea on see, et krüptoraha kaevadav programm paigaldati tagataustal arvutisse ja käivitati. Peale käivitust ühendab see keskhaldusega ja hakkab kasutama peaaegu kogu arvuti protsessori jõudlust selleks, et kaevandada Monero digitaalset krüptovaluutat.

Kui aru ei ole saada siis mida teha?

Sellest uudisest peaksite järeldama, et ükskõik mis programmiga on tegu, peab selle alati alla laadima otse tootja kodulehelt.

Kui näete, et  Flash Player’i uuendust pakub mitte Adobe lehekülg siis sulgege lihtsalt see veebileht. Tegemist ei ole Flash Player’i installeritega mida otsite.

Parem karta kui kahetseda!

Kahtlaste programmide ja veebilehtede kohta võite nõu küsida meilt.