Sinu võrguühendust ei pruugi olla turvaline. Ja sa isegi ei tea seda!

Enamasti ainukene tegevus, mille käigus inimene puutub kokku oma ruuteriga, selle vooluvõrgust välja tõmbamine. Juhul, kui internetiühendus on kas katkenud või väljakannatamatult aeglane.

Selle sama probleemi ajutise lahendamisega võite panna kogu oma andmeliikluse ohtu. E-mailid, dokumendid ja isegi pangakonto andmed. Turvalisuse tagamiseks on väga oluline, et uuendaksite regulaarselt oma ruuteri tarkvara.

  • Uuringud näitavad, et enamusel meie turul olevatest ruuteritel on olemas turvaaugud.

  • Ruuterite tootjad ei ole huvitatud oma vigade parandamisest.

  • Isegi kui on olemas lahendus probleemile, siis enamasti klient seda ei tea.

Milles küsimus, uuendan oma ruuteri ära.

Kahjuks ei ole see nii lihtne. Kuigi tänapäevaste ruuteritega läheb olukord järjest paremaks on tavainimesele, kes igapäevaselt IT-probleemidega ei tegele küllaltki suur väljakutse. Peaksite leidma, alla laadima ja paigaldama ruuteri tarkvara käsitsi.

USA’s tehtud uuring väidab, et vähem kui pooled IT-professionaalid on hiljuti uuendanud oma koduse ruuteri tarkvara ja üllatavalt ainult 32% teavad kuidas tarkvara uuendust teostada.

See, aga tähendab, et enamus koduruuteritest ei saa kunagi vajalikke turvauuendusi. Ettevõtte ei tohiks lasta kindlasti sellisel asjal juhtuda.

Mida siis teha?

Kasuks tuleks kindlasti, kui teostaksite oma ruuteri kohta väikse internetiuuringu, et teada saada kas sinu ruuteri on suuremaid turvaauke. Kui sinu ruuter on vanem kui 5 aastat võiks kindlasti mõelda ruuteri välja vahetamisele. Rääkimata turvaaukudest on ka tehnoloogia vahepeal kõvasti arenenud. Saad teema kohta veel uurida SIIT.

Vajadusel pöörduge meie poole ja aitame Teil oma võrgu turvalisuses veenduda.

Kui teemaks on võrgu turvalisus, siis pead olema kindel, et sinu riistvara ei vea sind alt.