Praegune seis kübermaailmas?

Selge on, et Eestis me liigume aina enam e-teenuste laialdasema kasutamise poole, mis omakorda võimaldab andmevarguseks laiemat tegevuspinda.
Suurettevõtte Symantec poolt läbiviidud uuringus täheldati väikeettevõtete suhtes suurenenud trendi küberkuritegevustes, mida saab seletada väikeettevõtete rohkuses ja vähem läbimõeldud turvaprotokollides.

Millega saaks kurikaelte vastu võidelda?

Kurikaelte vastu saame me astuda ainult enda turvameetmete suurendamisega. Üks väga vajalik tehnoloogia, mida paljud eraettevõtted Eestis veel ei kasuta on andmete krüpteerimine. Mida saab teha SSL tehnoloogiaga. SSL(Secure Socket Layer) on standard turvatehnoloogia mis loob krüpteeritud sideme kasutaja veebibrauseri ja veebiserveri vahel. Turvatehnoloogia töötab turvasertifikaatide alusel, ja millega on võimalik andmeid krüpteerida, ehk muuta varga jaoks loetamatuks.

Omades turvasertifikaate tõuseb lehe usaldus külastaja kui ka Google otsimootori silmis. SSL protokolli keerukused on klientidele märkamatud, küll aga saab klient teada oma ühenduse turvalisusest otsinguribal, tabaluku ikooni ja https:// algusega veebilehest.

Hakkame krüpteerima ehk “Let’s Encrypt”.

Meie pakume oma klientidele Let’s Encrypt paigaldamisest, mis omab domeenikinnitusega sertifikaati. Selle paigaldus meie kaudu kodulehe tellides täiesti ilma lisatasuta!

Toetame Google algatust, millega soovitakse ebaturvalised sidekanalid ajalukku kirjutada. Veebilehega suhtlemiseks kasutatav andmeliiklus asendatakse järk-järgult krüpteeritud lahendustega. Tänu sellele, et Let’s Encrypt’i sertifikaat on tasuta, on selle eesmärgi poole oluliselt lihtsam püüelda, kuna tegu on usaldusväärse ja kõigile kasuliku tootega.

Lisaks soovitame kindlasti meilt küsida krüpteeritud e-maili liikluse kohta. Kui oled huvitatud oma ettevõtte andmevahetuse kaitsmisest siis lisalugemist Let’s Encrypt lahenduse saab SIIT. Jäi midagi segaseks või soovid täpsemat seletust otse siis võta julgel ühendust. Räägime Teiega suurima heameelega.